Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Eksperci krytykowali ale reforma edukacji przegłosowana. To koniec gimnazjów

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 17 grudnia 2016 r. o 08:19 Powrót do artykułu
Jeżeli prezydent tej reformy nie zawetuje...za zawsze żegnamy się z PiS,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak powstawały gimnazja i poszedłem do dyrektora Rodaka Gim nr.5 żeby mnie zatrudnił [nauczyciel chemii i muzyki to go to nie interesowało ze będę bezrobotny powiedział mi że ma swoich.I nikogo to nie interesowało.Nikt nie protestował. A teraz to wielkie larum podnoszą że kilku dyrektorów pracę straci .To niech przejdą na emeryturę. Ciekawe ile ten Rodak lat będzie dyrektorem [ i jego zastępca Tomczyk ] oni chyba już zapomnieli jak pracuje nauczyciel]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dam się więcej obrażać przez zwolenników PIS. Nie mają takiego prawa, przecież odwołują się do wartości Kościoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Prezydencie gdzie jesteś? Zawetuj tą reformę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki tej "reformie" PiSowi głosów na pewno nie przybędzie, może co najwyżej ubyć. I o to właśnie chodzi. W końcu muszą jakoś zapracować na porażkę w kolejnych wyborach. Tylko dzieciaków szkoda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja akurat jestem zwolennikiem szkoły w systemie 8+4, 5-letnich techników i szkół zawodowych. Moje dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną w obecnym systemie i to jest porażka. Zaś, co do zwolnień nauczycieli, to mam to w głębokim poważaniu. Mnie wywalono z pracy w ramach zwolnień grupowych w roku 1990. Nie tylko mnie, ale całą naszą komórkę. Nikogo nie obchodziło, co ze sobą mamy zrobić, nikt nas nie bronił. Po prostu ówczesnej władzy zamarzyła się reforma. Od tego czasu zasuwam na tzw. wolnym rynku i też nikogo nie interesuje, ile godzin pracuję, żeby związać koniec z końcem. A moje podatki idą na utrzymanie budżetówki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze że ta reforma przejdzie. Miernoty nauczycielskie mogą się bać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Wreszcie doczekaliśmy się! Dziękuję rządzący.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A czego to konretnie się doczekaliście?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że bardzo dobre warunki dla funkcjonowania podstawówki nie zostały dostrzeżone na Lwowskiej. Dawna Szkoła Podstawowa nr 37 obecnie G2 to idealne miejsce do nauki w zreformowanej szkole. Budynek po pełnej termomodernizacji, pracownie przedmiotowe, parking, dobra lokalizacja, tereny zielone, miejsce na plac zabaw i najwiekszy atut ORLIK. Tego DZIECI nie dostaną!!! Przeniosą tu "odzieżówkę", gdzie większość uczniów to dziewczęta. Nie sądzę, że boiska, w tym piłkarskie będą należycie wykorzystane. Tyle się mówi i pisze o kształtowaniu nawyków i postaw prozdrowotnych wśród dzieci, a tu taka decyzja. Nie rozumiem. Żadna z okolicznych postawówek nie ma takich warunków. Szkoła średnia w osiedlu mieszkaniowym nie jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto przenoszenie edukacji zawodowej do takiego budynku wiąże sie z wieloma kosztownymi zmianami wynikajacymi z dostosowania pracowni zawodowych. KALINOWSZCZYZNA przez lata nie byla rozpieszczana, szczególnie, kiedy likwidowano duże zakłady pracy. Teraz DZIECIAKOM zabierają warunki do nauki. A gdzie wyrównywanie szans? Patrzę na zmiany z nadzieją, ale czytając ten artykuł powiewa beznadzieją. Mam nadzieję, że rozsądek weźmie górę nad ??? i decyzja zostanie zmieniona. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no przecież nauczyciele to twardy elektorat PiSiorów i dojnej zmiany- puknąć się w głowę - za wami się nikt nie ujmie !!! do pośredniaka marsz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xyz napisał:
Ja akurat jestem zwolennikiem szkoły w systemie 8+4, 5-letnich techników i szkół zawodowych. Moje dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną w obecnym systemie i to jest porażka. Zaś, co do zwolnień nauczycieli, to mam to w głębokim poważaniu. Mnie wywalono z pracy w ramach zwolnień grupowych w roku 1990. Nie tylko mnie, ale całą naszą komórkę. Nikogo nie obchodziło, co ze sobą mamy zrobić, nikt nas nie bronił. Po prostu ówczesnej władzy zamarzyła się reforma. Od tego czasu zasuwam na tzw. wolnym rynku i też nikogo nie interesuje, ile godzin pracuję, żeby związać koniec z końcem. A moje podatki idą na utrzymanie budżetówki. jesteś typowym reliktem poprzedniej epoki oraz typowym przypadkiem opisanym w psychologii jako "a za moich czasów..." ludzie w twoim wieku wracają do czasów młodości i gloryfikują je jako nieskazitelnie czyste a tak nie było - wypierasz to co źle a wypaczasz to co dobre - a czasy sie zmianają - na takich ja ty kaczor dochodzi do władzy i cofa nas w rozwoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł. Gimnazja to był błąd, który przyczyniał się do obniżenia poziomu wykształcenia polskiego społeczeństwa. Nauczyciele powinni pracować 40 godzin w tygodniu i mieć 26 dni urlopu, jak w innych zawodach, to wtedy zajęliby się pracą a nie strajkowaniem. To śmieszne strajkować mając 18 godzin. 45 min. pracy w tygodniu, wolne wakacje, ferie okolice świat itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za zmianą. Mam 22 letniego syna po LO, który ciągle nie wie co ma robić w życiu, kolejnego licealistę ( na szczęście matematyka) i ucznia 5 klasy. Podręczniki które im zafundowano są PORAŻKĄ. Dobrze,że dzieciak ma "starą" dobrą kadrę nauczycielską. Ale jak patrzyłam na gimnazjum, w którym jeden nauczyciel uczył plastyki i angielskiego a kolejny geografii i angielskiego......nie dowiedziałam się jakie studia pokończyli Ci ludzie ale nie umieli przekazać żadnej wiedzy, ani pasji. Może 2 na dziesięciu umiało zachęcić dzieciaki do pracy. Niech się skończy to ogłupianie i udawanie że 13-latek jest dorosły!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ty w ogóle rozumiesz, co czytasz (to przecież krótki, łatwy tekst), czy jesteś typowym wytworem systemu 6+3+3, a może tylko 6+3? Czy ja gdziekolwiek gloryfikuję to co było? I na jakiej podstawie twierdzisz, ze jestem reliktem poprzedniej epoki? Bo pracuję normalnie (czyli więcej niż 8 godz. dziennie) na wolnym rynku, nie wyciągam łapy po zasiłki i sobie radzę? Zaiste typowy relikt przeszłości:) Ja mam dość utrzymywania ze swoich podatków darmozjadów i tyle. Zapraszam wszystkich z budżetówki na wolny rynek. Zakładajcie firmy, bogaćcie się, bo przecież kasza manna z nieba sama spada. I płaćcie podatki. Nie będę żałował nauczycieli, muszą sobie radzić, tak ja i ja sobie radzić musiałem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Likwidacja gimnazjów to dobra decyzja, a o pracę bać powinni się mierni pseudo-nauczyciele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Znowu zwolennicy PIS nas obrażają. Reforma edukacji jest źle przygotowana ale nikt nie chce słuchać merytorycznych argumentów. Przepracowałem w oświacie wiele lat i nikt mnie nie obrażał tak jak teraz. Na każdy merytoryczny argument słyszę, że jestem zdrajcą, lewakiem, komunistą i złodziejem. Jest mi z tego powodu bardzo przykro. To mój pierwszy i ostatni wpis. Nie będę się przekrzykiwał i reagował na inwektywy.
Konkretnie co jest złego w tej reformie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście nie jest idealnie w Polskiej oświacie. Wiele rzeczy jest do poprawy i zmiany. Należy przede wszystkim zreformować szkolnictwo zawodowe, przywrócić znaczenie przedmiotom przyrodniczym i wiele innych obszarów wymaga zmiany. Niestety proponowana reforma nic na dobre nie zmienia. Proponowane zmiany spowodują chaos, obniżenie poziomu nauczania, ideologizację szkoły, masowe zwolnienia nauczycieli, skrócenie okresu kształcenia ogólnego. W podstawach programowych jest wiele błędów merytorycznych, niedociągnięć. Podstawy w wielu momentach pomijają korelację między przedmiotową. Widać, że były pisane w pośpiechu i bez należytej staranności. Do reformy szkolnictwa zawodowego nie jest potrzebna likwidacja gimnazjów. Najgorsze w tym wszystkim, że nikt z rządzących nie słucha merytorycznych argumentów. MEN pozoruje konsultacje. Każdy kto ma inne zdanie przez zwolenników PIS są obrzucani obelgami. Nie tak miało to wyglądać. Naprawdę szkoda dzieci.
Gdyby tylko nauczyciele chcieli wspomagać ministerstwo zamiast bronić własnych stołków...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będą wygaszać,wygaszać,ale jak widać DUCHA NARODU NIE WYGASZĄ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi o dzieci, młodzież czy gimnazja, tu chodzi wyłącznie o fuchy nauczycieli. Walczyli o pensum 18 godzin tygodniowo a pracują w kilku szkołach po 40-50 godzin w tygodniu, do tego korepetycje bo szkoły są mało wydolne. Wrócić do 18-to godzinnego pensum i przeprowadzić reformę tak jak założyło PIS. Tu akurat się z nimi zgadzam, choć to nie moja bajka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tytule artykułu jest sedno protestu. Tu nie chodzi o szkołę i uczniów. Tu chodzi o dobrą pracę dla armii nauczycieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...